
Тиждень козацтва
Метою проведення тижня стало - виховувати у дітей любов до України, бажання завжди стати на її захист, повагу до національних традицій, розвивати руховий апарат, фізичні уміння і навички, зміцнювати здоров’я. Виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки.
Легендарна Запорозька Січ – символ мужності і незламності українського народу. Наші пращури були запорозькими козаками. Від роду до роду передається їх заповіт жити чесно, не зазіхати на чуже, трудитися, любити свою землю, рідну мову, з повагою і розумінням ставитися до інших народів.
Невмирущий дух козацької вольності і слави збережений у пам’яті народу, його думках, легендах і піснях. Народ прославляв славних лицарів, захисників свого краю. Було це близько п’яти століть тому. Наш рідний край поневолили підступні завойовники. Ой, як важко стало жити українському людові! І почав він утікати в пониззя Дніпра, за його кам’яні пороги, де розкинулися степи.
Втікачі називали себе козаками, тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої води, вони заснували Запорізьку Січ.
Козацьке товариство обирало собі мудрого й досвідченого отамана. Запорожці були витривалі й дужі, кмітливі й на диво хоробрі. Вони чинили опір найзапеклішому ворогові.
Початки українського козацтва пов’язані з втечами підневільних людей від свавілля шляхти в низини Дніпра на Запоріжжя, де вони вважали себе вільними людьми – козаками. Втікачі селилися понад Дніпром за порогами.
Саме тому у нашій школі з 8 жовтня по 12 жовтня було оголошено тиждень козацтва. Учні старанно і з захватом брали участь у поставлених перед ними завданнями.


У школі створено дві команди, які при відкритті придумували назву та емблему. Одна команда – Січові стрільці, а інша – Гетьмани. Учні всіх класів брали участь у виставці малюнків. Командам було поставлене випробування на тиждень такі як: представлення команд, показати свої знання у турнірі «Ерудит»

Показати свої вміння з вокалу (озвучування українських пісень), свою силу та вправність виявили у змаганнях «Найсильніші козаки»
А на завершення тижня навчились ліпити традиційні українські вареники.




Протягом всіх змагань активно допомагали вчителі та оцінювало вельмишановне журі.

Переможцями у боротьбі стала команда «Січові стрільці», але для учнів найважливіше щоб перемогла дружба.
